wtorek, 3 września 2013

OLEJ RYCYNOWY

Następnym wspaniałym specyfikiem dla skóry i który zdecydowanie warto wypróbować jest olej rycynowy.
Botaniczna nazwa tego oleju brzmi : ricinus communis ,był znany i stosowany w leczeniu już w starożytności. W Chinach i w Indiach stosowano olej rycynowy do pobudzenia porodu i wydalenia łożyska, w Persji do łagodzenia objawów epilepsji. Tak samo znany był ten lek w Afryce, Grecji i Ameryce ,a w starożytnym Rzymie nazywano go Palma Christi - czyli "dłoń Chrystusa".
Japońskie kobiety stosują olej rycynowy na skórę jako kosmetyk , zarówno na twarz jak i na całe ciało ,gdyż regeneruje skórę co po pewnym czasie stosowania daje efekty w postaci zdrowszej, żywszej skóry i zdecydowanie ładniejszej cery.
Medycyna ludowa stosuje go praktycznie na każdą część ciała, nawet na rany ,do wygładzania a nawet niekiedy likwidacji blizn ,
do masażu piersi w celu zwiększenia napływu mleka ,do leczenia trudno gojącego się pępka u noworodków. 
Używa się oleju rycynowego do regeneracji skóry, usuwania brodawek, przebarwień, znamion, jednak jest to kuracja długotrwała.

Badania naukowe dowiodły, że olej rycynowy ma ogromne oraz wszechstronne możliwości lecznicze, a jego dodatkową zaletą jest niska cena i dostępność. Łatwość stosowania stawia go ponad inne leki.

Edgar Cayce odkrył większe możliwości jego zastosowania - zwłaszcza w leczeniu narządów wewnętrznych. 
Zalecał jednak raczej stosowanie okładów niż przyjmowanie oleju doustnie ,ponieważ okłady pobudzają mechanizmy obronne organizmu ,poprawiają krążenie i pomagają odbudować homeostazę w organizmie (równowagę między komórkami). 
Zauważył też bardzo ważną rzecz, że okłady pomagają w chorobach, w których z powodu zaburzenia obiegu limfatycznego następuje niewystarczające usuwanie toksyn z całego organizmu bądź z chorych miejsc.

Dzięki przekazom Edgara Caycego świat pozyskał ze skarbca starożytnej medycyny skuteczny lek ,który teraz możemy prostym domowym sposobem stosować do leczenia wielu chorób zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. 
Dr William McGarey były dyrektor kliniki w Phoenix stosował go dziesiątki lat i twierdził ,że organizm po zastosowaniu okładów z oleju rycynowego jest zawsze zdrowszy niż przed okładami. 
Z kolei Dr Jervis z dużym skutkiem leczył najrózniejsze przebarwienia i brodawki na skórze. 
W książce opisał przypadek pewnej kobiety z Vermont ,u której to nagle nie wiadomo skąd pojawiła się na policzku brunatna plama wielkości paznokcia. Plama ta była tak ciemna, że nie udawało się jej w żaden sposób zamaskować. Dr Jervis zalecił smarowanie codziennie olejem rycynowym. Po ok tygodniu kuracji znamię rozjaśniało ,a po następnych trzech dniach znikło zupełnie. 

Zauważono że już dwugodzinne okłady z oleju rycynowego powodują wzrost liczby komórek T-11 i limfocytów. Okłady pobudzają maleńkie naczynka chłonne śluzówki jelita grubego, a niektóre autorytety naukowe twierdzą, iż siły życiowe ludzkiego organizmu rodzą się właśnie w tych naczynkach.

Zawsze możemy zastosować go jako środek nawilżający i/lub leczniczy. Mając działanie łagodzące i ochronne - świetnie nawilża skórę. Poza tym sprawia, że skóra dłużej zatrzymuje wilgotność i staje się mniej podrażniona. Olejek rycynowy tym samym może przyspieszyć gojenie. Jest składnikiem wielu maści dostępnych w aptece. Można go też aplikować bezpośredni na skórę w formie okładów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz